Folk Gospoda

Ostatnia taka gospoda…

Folk Gospoda to jedna z najstarszych warszawskich restauracji. Jej korzenie sięgają XVII wieku, kiedy to Grzybów (część dzisiejszej warszawskiej Woli) był prawdziwą stolicą handlu i piwa. Działało tu w tym czasie aż 28 browarów, a na okolicznych bazarach mieszał sie wielokulturowy tygiel najrozmaitszych nacji.

Jak głosi legenda to właśnie w tym miejscu w 1766 roku opatrywany był generał Ksawery Branicki po głośnym pojedynku z najsłynniejszym w dziejach uwodzicielem Giacomo Casanovą, a w 1769 r. swój awans na kapitana świętował Tadeusz Kościuszko . Gospoda spłonęła w powstaniu listopadowym 1831 roku, gdy Moskale zdobyli Wolę bronioną przez generała Sowińskiego.

Odrestaurowana w 2004 roku dzisiejsza Folk Gospoda, to tętniąca życiem restauracja położona w samym sercu miasta , której klimat i gościnna atmosfera przyciągają zarówno mieszkańców stolicy jak i wielu gości i turystów z całego świata . To miejsce przede wszystkim dla ludzi ceniących prawdziwą polską kuchnię, poszukujących naturalnej żywności i smaków z dzieciństwa.

Staramy się, aby jakość, którą raczymy naszych Gości, zawsze stała na najwyższym poziomie. Serwujemy tradycyjne dania kuchni polskiej w oryginalnym autorskim wydaniu. Pieczołowicie kultywowane zwyczaje kulinarne, staranny dobór dostawców, używanie do przyrządzania dań wyłącznie naturalnych składników, własny wyrób ciast, masła, a nawet własny wypiek chleba są tym, co wyróżnia Folk Gospodę na kulinarnej mapie Warszawy. Nasze potrawy to mariaż smaków, zapachów i kolorów. To niepowtarzalna mieszanka różnych tradycji kulturowych i kulinarnych naszego kraju.

Folk Gospoda to rodzinna restauracja szczególnie przyjazna dzieciom . Do tradycji lokalu należą popularne wśród Warszawiaków sobotnio niedzielne biesiady, gdy przy jednym stole spotykają się wielopokoleniowe rodziny - od dziadków do wnucząt.

Nasza pasja i zaangażowanie zostały docenione m.in. poprzez przyznane Folk Gospodzie liczne polskie i międzynarodowe nagrody i wyróżnienia.

Tych, którzy nas już odwiedzili zapraszamy ponownie, a tych którzy nas jeszcze nie znają gorąco zachęcamy – przyjdźcie i odkryjcie niezwykłe bogactwo smaków polskiej kuchni, w otoczeniu, które zachwyci Was niepowtarzalnym klimatem i urokiem starej, ponad 100-letniej gospody oraz prawdziwie polską gościnnością.

Serdecznie zapraszamy.

Marzena i Piotr Popińscy

 

 

Kontakt: Folk Gospoda

folkgospoda.pl

E-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.