2getThere2geTher

Album 2getThere2geTher już jest dostępny w największych Polskich i światowych i serwisach internetowych.

Niebawem pojawi się też w sklepach.

Każdy z jedenastu utworów na płycie to nie tylko piosenka - to osobna historia.

Niektórzy z artystów nigdy dotąd nie spotkali się w świecie rzeczywistym...

Lecz czy świat wirtualny nie jest również światem rzeczywistym? Większość Artystów na tej płycie poznało się na sellaband - holenderskim portalu dla muzyków i ich fanów, założonym w 2006 roku (portal w swej pierwotnej formie istniał niecałe 3 lata). Poniżej przedstawiamy fragmenty historii opowiedzianej przez inicjatora tej płyty.

"... o tym kim jestem dowiem się wtedy, gdy już przestanę być... póki co, pragnąć jedynie tworzyć nowe dźwięki, spotykam na swojej ścieżce ludzi, którym jestem wdzięczny za to że są... to o nich chce powiedzieć kilka słów.

Natalia Safran (My Remedy) – piosenkarka, modelka, aktorka mieszkająca od lat w Los Angeles, udzielająca się tu i tam (naprawdę ma czym się pochwalić), ... jej dom rodzinny okazał się być w tym samym mieście (Poznań) gdzie osiedliłem się, lecz dopiero www.sellaband... :) stało się droga poznania i spowodowało, że w trakcie jej krótkiego pobytu w mieście utwór, który nosiłem w sobie od jakiegoś czasu nareszcie znalazł swoje jedyne i niepowtarzalne oblicze.

Willow (Carnival Love Song) - amerykanka z pochodzenia, przemierzyła ponad polowe kuli ziemskiej szukając... ścieżkę ze swoim głosem nagrała w stolicy Nepalu, gdzie mieszkała jakiś czas i była nauczycielką baletu.... później omawialiśmy poprawki (mieszkała wtedy na Kostaryce)... to nie tylko geografia... nie mając innych instrumentów zaśpiewała tak, że nić nie trzeba było stroić..... kto wie, ten wie...

Joanna Pilarska (Something Good) – wschodząca gwiazda polskiej sceny alternatywnej. Zabiegają o nią różne środowiska by nazwać ją artystką ich kręgów... tak, ok, jest bluesowa, jest aktorska, jest poetką i śpiewa – nie da się ukryć. Napisałem utwór pod wpływem zakochania się w swojej, wtedy jeszcze nie żonie :), Asia dodała tekst....SOMETHING GOOD, znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu dokumentalnego DESIRE FOR BEAUTY w reżyserii Miguel Gaudencio.

Tarek Sidani (Hand in Hand) - ten utwór miał być na innej płycie, dla innego wykonawcy... lecz gdy Tarek na moją prośbę napisał tekst i go zaśpiewał... nikt nie mógł trafić lepiej... a ja nigdy nie zapomnę treści e-maila (Tarek, mieszkał wtedy w Bejrucie): " sorry Kostek za małe spóźnienie, w zeszłym tygodniu bombardowali sąsiednie osiedle, więc nie miałem netu przez kilka dni, żeby ślady wysłać... "

Maya Martin Wassmann (Addicted) – z jednej strony znakomita wokalistka Polskiej sceny klubowej, a z drugiej - prawdziwy biznesmen, nagrany przez Skype, trzymany w niewiedzy: o czym jest utwór dla czego itp :)

Gabriel Fleszar (Tell Me Why) - jak się robi dużo dla innych, to rzadko ma się czas na utwory dla siebie... a kogoż innego mógłbym zaprosić do zaśpiewania takiego utworu, jak nie przyjaciela, z którym pojawiam się na scenie od ponad 10 lat? Warto było!

Monika Andriejew-Piotrowska, znana też jako Moni P (Home Is Where I Am With You)... www.sellaband... zapraszając Monikę na płytę nie wiedziałem, że... weźmiemy ślub zanim płyta zostanie ukończona :), utwór też jest inny, tamten... najpierw zaśpiewa kto inny... więcej mówić chyba nie wypada :)

Lori Greco (Fly)... pracowałem nad płytą dla przyjaciół, napisałem piosenkę jako balladę country, pomyślałem, że może angielski tekst byłby ciekawym dodatkiem... ale to, co zrobiła Lori... i pomyśleć tylko, że jeszcze nie byłem w Perth...

Miałem przyjemność być producentem płyty Moniki Evans... to był trochę zwariowany czas i sposób pracy, przyleciała do Polski, mieliśmy niewiele ponad tydzień na nagranie jej partii... podobno charakter człowieka poznajesz gdy jest on zmęczony na tyle by nie dbać o konwenanse... wszyscy byliśmy wykończeni, niewyspani i rozbawieni własnym towarzystwem do granic możliwości... właśnie z tamtej sesji pochodzi pewien pomysł... No Regrets :)

Eby (Nyele) - Gdy pewnego dnia zadzwonił do mnie, nie wiedziałem że oprócz znakomitego wokalisty spotkam prawdziwego artystę, który ma tyle światu do powiedzenia.... Nyele - to słowo w języku nigeryjskim używa się wtedy, gdy nie można opisać tego, czego się  właśnie doświadcza, bo to jest coś nadzwyczajnego... używam tego słowa coraz częściej :)

Aryn Michelle Casper van Vulpen (Heaven Knows) - Casper jest postacią legendarną, poznałem go przez www.sellaband... znajomość przerodziła się w przyjaźń i współpracę przy różnych projektach w Polsce, Holandii a ostatnio w Chorwacji... Aryn... to, co zrobiła z utworem... chapeau bas!"