Albumy wydane w A&K Production House

 • Bianka Szalaty - Giutarra mi amor

  Bianka

  Debiutancka płyta młodej utalentowanej gitarzystki zawierająca repertuar klasyczny oraz własny

 • Love Is All You Need

  love

  Eby, Daniel "Wolny" Moszczyński, Gabriel Fleszar, Moni P

  w chilloutowych wersjach utworów znanych z wykonań Paramoure, Simply Red, F. Sinatry, One Republic

 • Moni P

  monip

  Porządna dawka klasycznego roka

  Moni P,Tony Levin, David Malachowski, Gary Burke, Pete Levin, Daniel A Weiss, Lorenza Ponce, Peter Sachon

 • PIMC vol.1

  pimc

  Pierwsza edycja składanki zespołów polskiej niezależnej sceny muzycznej

  Materia, V8, Enclose, From Afar, Mimo Woli, Dead Efforts, Urząd Bezpieczeństwa, Metka, Dianti, Enter, Jedenu, Coria, Chantal Prym, Orange Tree, Thermit, Soundscape, Hyperial

 • Soundscape - Synæsthesia Deluxe

  pimc

  Progresywny metal rock z południowo-wszchodniej Polski

  ...konceptem tej płyty jest opowieść o kimś, kto przechodzi przez meandry artystycznego życia...

2getThere2geTher

Album 2getThere2geTher już jest dostępny w największych Polskich i światowych i serwisach internetowych.

Niebawem pojawi się też w sklepach.

Każdy z jedenastu utworów na płycie to nie tylko piosenka - to osobna historia.

Niektórzy z artystów nigdy dotąd nie spotkali się w świecie rzeczywistym...

Lecz czy świat wirtualny nie jest również światem rzeczywistym? Większość Artystów na tej płycie poznało się na sellaband - holenderskim portalu dla muzyków i ich fanów, założonym w 2006 roku (portal w swej pierwotnej formie istniał niecałe 3 lata). Poniżej przedstawiamy fragmenty historii opowiedzianej przez inicjatora tej płyty.

"... o tym kim jestem dowiem się wtedy, gdy już przestanę być... póki co, pragnąć jedynie tworzyć nowe dźwięki, spotykam na swojej ścieżce ludzi, którym jestem wdzięczny za to że są... to o nich chce powiedzieć kilka słów.

Natalia Safran (My Remedy) – piosenkarka, modelka, aktorka mieszkająca od lat w Los Angeles, udzielająca się tu i tam (naprawdę ma czym się pochwalić), ... jej dom rodzinny okazał się być w tym samym mieście (Poznań) gdzie osiedliłem się, lecz dopiero www.sellaband... :) stało się droga poznania i spowodowało, że w trakcie jej krótkiego pobytu w mieście utwór, który nosiłem w sobie od jakiegoś czasu nareszcie znalazł swoje jedyne i niepowtarzalne oblicze.

Willow (Carnival Love Song) - amerykanka z pochodzenia, przemierzyła ponad polowe kuli ziemskiej szukając... ścieżkę ze swoim głosem nagrała w stolicy Nepalu, gdzie mieszkała jakiś czas i była nauczycielką baletu.... później omawialiśmy poprawki (mieszkała wtedy na Kostaryce)... to nie tylko geografia... nie mając innych instrumentów zaśpiewała tak, że nić nie trzeba było stroić..... kto wie, ten wie...

Joanna Pilarska (Something Good) – wschodząca gwiazda polskiej sceny alternatywnej. Zabiegają o nią różne środowiska by nazwać ją artystką ich kręgów... tak, ok, jest bluesowa, jest aktorska, jest poetką i śpiewa – nie da się ukryć. Napisałem utwór pod wpływem zakochania się w swojej, wtedy jeszcze nie żonie :), Asia dodała tekst....SOMETHING GOOD, znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu dokumentalnego DESIRE FOR BEAUTY w reżyserii Miguel Gaudencio.

Tarek Sidani (Hand in Hand) - ten utwór miał być na innej płycie, dla innego wykonawcy... lecz gdy Tarek na moją prośbę napisał tekst i go zaśpiewał... nikt nie mógł trafić lepiej... a ja nigdy nie zapomnę treści e-maila (Tarek, mieszkał wtedy w Bejrucie): " sorry Kostek za małe spóźnienie, w zeszłym tygodniu bombardowali sąsiednie osiedle, więc nie miałem netu przez kilka dni, żeby ślady wysłać... "

Maya Martin Wassmann (Addicted) – z jednej strony znakomita wokalistka Polskiej sceny klubowej, a z drugiej - prawdziwy biznesmen, nagrany przez Skype, trzymany w niewiedzy: o czym jest utwór dla czego itp :)

Gabriel Fleszar (Tell Me Why) - jak się robi dużo dla innych, to rzadko ma się czas na utwory dla siebie... a kogoż innego mógłbym zaprosić do zaśpiewania takiego utworu, jak nie przyjaciela, z którym pojawiam się na scenie od ponad 10 lat? Warto było!

Monika Andriejew-Piotrowska, znana też jako Moni P (Home Is Where I Am With You)... www.sellaband... zapraszając Monikę na płytę nie wiedziałem, że... weźmiemy ślub zanim płyta zostanie ukończona :), utwór też jest inny, tamten... najpierw zaśpiewa kto inny... więcej mówić chyba nie wypada :)

Lori Greco (Fly)... pracowałem nad płytą dla przyjaciół, napisałem piosenkę jako balladę country, pomyślałem, że może angielski tekst byłby ciekawym dodatkiem... ale to, co zrobiła Lori... i pomyśleć tylko, że jeszcze nie byłem w Perth...

Miałem przyjemność być producentem płyty Moniki Evans... to był trochę zwariowany czas i sposób pracy, przyleciała do Polski, mieliśmy niewiele ponad tydzień na nagranie jej partii... podobno charakter człowieka poznajesz gdy jest on zmęczony na tyle by nie dbać o konwenanse... wszyscy byliśmy wykończeni, niewyspani i rozbawieni własnym towarzystwem do granic możliwości... właśnie z tamtej sesji pochodzi pewien pomysł... No Regrets :)

Eby (Nyele) - Gdy pewnego dnia zadzwonił do mnie, nie wiedziałem że oprócz znakomitego wokalisty spotkam prawdziwego artystę, który ma tyle światu do powiedzenia.... Nyele - to słowo w języku nigeryjskim używa się wtedy, gdy nie można opisać tego, czego się  właśnie doświadcza, bo to jest coś nadzwyczajnego... używam tego słowa coraz częściej :)

Aryn Michelle Casper van Vulpen (Heaven Knows) - Casper jest postacią legendarną, poznałem go przez www.sellaband... znajomość przerodziła się w przyjaźń i współpracę przy różnych projektach w Polsce, Holandii a ostatnio w Chorwacji... Aryn... to, co zrobiła z utworem... chapeau bas!"

Bianka Szalaty

Bianka Szalaty rozpoczęła naukę w klasie gitary pani Wioletty Kowalskiej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w wieku 7 lat. Swoje umiejętności szlifowała przez kolejne lata pod okiem Pani Wioletty Zatryb oraz Pana Piotra Tyborskiego.

W 2013r. ukończyła edukację w ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie pod kierunkiem Pana Zbigniewa Dubielli. Korzystała również z konsultacji wykładowców Akademii Muzycznych we Wrocławiu i w Poznaniu – panów: Marka Zielińskiego, Waldemara Gromolaka oraz Łukasza Kuropaczewskiego.

Obecnie jest studentką Pana dr Łukasza Kuropaczewskiego w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Uczestniczyła w wielu festiwalach i kursach, podczas których odbyła kilkadziesiąt lekcji mistrzowskich z wirtuozami gitary z ponad 20 krajów całego świata, wśród nich: Scott Tennant, Carlo Marchione, Thomas Muller – Pering, Kurt Hiesl, Petrit Ceku, Maximo Diego Pujol, Duo Melis, Marek Pasieczny, Michał Nagy, Yoshimasa Yoshida, Luciano Tortorelli, Vołodimir Docenko, Alexander Swete, Dietmar Ungerank, Michael Troster, Gerard Abiton.

Jest laureatką ponad 30. konkursów solo i w zespole, o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w takich miastach jak: Koszalin, Trzebiatów, Puck, Chodzież, Szczecin, Bydgoszcz, Łódź, Jarosław, Olsztyn, Trzęsacz, Kielce, Gdańsk, Templin (Niemcy), Poznań, Warszawa, Jelenia Góra, Żory. Bianka jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programu Stypendialnego MKiDN „Młoda Polska” oraz dwukrotną stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Została pięciokrotnie nagrodzona przez Prezydenta Miasta Koszalin.

W 2009r. występowała jako solistka wraz z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej wykonując Koncert D-dur Antonio Vivaldiego oraz w 2013r. grając pierwszą część Concierto del Sur Manuela Marii Ponce.

W kwietniu 2012r. nagrała pierwszą solowa płytę – „Gitara – moja miłość” w Polskim Radio Koszalin.

Pasjonuje się również kompozycją, czego wynikiem są jej m.in. „Wariacje na temat pieśni ludowej”. Ukoronowaniem dotychczasowej działalności koncertowej był niedawny występ przed Parą Prezydencką w Belwederze. Bianka gra na gitarze Bogusława Teryksa op. 187.

posłuchaj albo kup

Love Is All You Need

CD zawiera pięć utworów znanych z wykonań Paramore, Franka Sinatry, One Republic, Simply Red i Moni P. Utwory utrzymano w stylistyce łączącej romantyczne uniesienia, spokój i przestrzeń, właściwe dla amerykańskiego chillout z pozytywną energią stylistyki pop.

W nagraniach udział wzięli:

 • Moni P

  Monika Andriejew Piotrowska

  Wokalistka, która ma na swoim koncie współprace z takimi artystami jak TONY LEVIN (Peter Gabriel), DAVID MALACHOWSKI (Shania Twain), GARY BURKE (Bob Dylan, Joe Jackson), PETE LEVIN (Annie Lennox, Paul Simon), DANIEL A WEISS (Joan Osborne), LORENZA PONCE (J. Bon Jovi, Sheryl Crow), PETER SACHON (Billy Joel).

 • Daniel "Wolny" Moszczyński

  Daniel „Wolny” Moszczyński

  Wokalista i lider formacji OMNIMODO, MOSZCZYŃSKI PIETSCH & BIBOBIT, TERMINAL oraz WOLNY BAND (przeboje "ZŁAP MUZĘ", "SATELITA").

 • Eby

  Eby

  Niezwykle utalentowany wokalista i autor tekstów pochodzący z Nigerii. Wokalista zespołu MANDATES, Lider chóru gospel EBY AND THE DEW.

 • Gabriel Fleszar

  Gabriel Fleszar

  Wokalista zespołu CANDIDA (album 'FRUTTI DI MARE') znany wcześniej z przebojów: 'KROPLĄ DESZCZU', 'BILET DO NIEBA', 'KTO PANEM, KTO SŁUGĄ' oraz z głównej roli w filmie Bogusława Lindy 'SEZON NA LESZCZA', Autor muzyki do spektaklu 'PRACAPOSPOLITA CZYLI TACY SAMI' (teatr im. H. Modrzejewskiej z Legnicy).

 • Wojtek Stec

  Wojciech Stec

  Multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor, dyrygent (ANDRZEJ PONIEDZIELSKI, ELŻBIETA ADAMIAK, MAŁGORZATA OSTROWSKA, KASIA WILK) studiował w BERKLEE COLLEGE OF MUSIC w Bostonie, współproducent najlepiej sprzedającej się płyty na polskim rynku w 2012 roku 'Myśliwiecka' ARTURA ANDRUSA.

 • Image 06

  Konstantin 'Kostek' Andriejew

  Gitarzysta, aranżer i producent płyty (więcej w sekcji HISTORIA).

 • monip Moni P
 • dwm Daniel
 • eby Eby
 • gf1 Gabriel
 • wojt2 Wojtek
 • kos1 Kostek

Mastering – Dominik Bukowski dbstudio

© 2012 A&K Production House

posłuchaj albo kup

Moni P

Moni P

1. Thanks & Bye Bye

2. Safe

3. Speed Away

4. Good Light

 

Nagrania zrealizowano pod koniec 2010 roku w legendarnym Bennett Studio w New Jersey, USA.

W nagraniach udział wzieli: MONI P, TONY LEVIN (Peter Gabriel), DAVID MALACHOWSKI (Shania Twain), GARY BURKE (Bob Dylan, Joe Jackson), PETE LEVIN (Annie Lennox, Paul Simon), DANIEL A WEISS (Joan Osborne), LORENZA PONCE (J. Bon Jovi, Sheryl Crow), PETER SACHON (Billy Joel). Producentem płyty jest David Małachowski.

Monika Andriejew Piotrowska (Moni P) w świecie muzyki swoje pierwsze kroki stawiała jako nastolatka ucząc się gry na perkusji u LECHA GROCHALI (Hey, Kolaboranci, Indios Bravos). Mniej więcej w tym okresie dołączyła do szczecińskiego zespołu AD-HOC, gdzie śpiewała w chórkach przez kilka lat. W roku 2002 wystąpiła w teledysku stworzonym na potrzeby programu Agent (TVN) wykonując piosenkę razem z BARTKIEM ARŁUKOWICZEM. W roku 2006 wystąpiła w Opolu wykonując piosenkę wspólnie z KRZYSZTOFEM SKIBĄ 'Szoł mi daj' na otwarciu SUPERJEDYNEK. Od roku 2007 do końca roku 2010 wokalistka zespołu MOPI. Przełom lat 2010 - 2011 to dla Moniki okres pracy nad realizacją oraz przygotowaniem do wydania EP Moni P. Rok 2012 zaowocował dla Moniki kolejnym muzycznym projektem zatytułowanym Love Is All You Need.

Więcej artykułów…