Backingtracki

Pierwszy zestaw backingtracków do skal modalnych mozna juz kupić tu

Nasze backingtracki to profesjonalne podkłady dla muzyków a w szczególności dla gitarzystów. Backingtracki produkowane są w różnych stylach muzycznych takich jak Blues, Fusion, Jazz, Rock, Metal. Każdy muzyk będzie mógł ćwiczyć w swoim ulubionym stylu a także poszerzać swą wiedzę w innych stylach. Do każdego podkładu dodajemy pliki pomocnicze, takie jak np. rozpisana skala w pozycji zasadniczej i rozszerzonej jak i podstawowe Arpeggio. Każdy użytkownik może sobie wydrukować taki plik i improwizować do woli używając wybrany backingtrack. Niebawem ukażą się lekcje omawiające różne zagadnienia, takie jak technika, harmonia, rytmika. Będą to lekcje od podstawowych ćwiczeń po bardzo zaawansowane zagrywki. Takie techniki jak Legato, Staccato, Tapping, Sweeping będą omówione w każdym szczególe.

A Jońska – latino – 150 bpm

D Frygijska – metal – 85 bpm

Nasze backingtracki mogą wykorzystywać nie tylko gitarzyści, poniżej umieszczamy przykłady improwizacji na instrumentach klawiszowych, harmonijce ustnej, gitarze basowej oraz, oczywiście gitarach elektrycznej i akustycznej

Improwizacje A Jońska – latino – 150 bpm

 

Improwizacje D Frygijska – metal – 85 bpm

 

W nagraniach udział wzięli

 • Artur gronowski

  Artur Gronowski

  Basista sesyjny, (Peja, Sweet Noise, Turbo, Maciej Molęda, Non Iron, JRM band, Gabriel Fleszar, Mr Zoob), kompozytor, założyciel jazz-rockowej formacji Studio 36, oraz Grove Street (Paula Leśna, Kasia Wilk, Ewa Brachun i Eva Urban). Uczęstnik festiwali Top Trendy, Fryderyki i Jazz nad Odrą, Brał udział w poznańskim projekcie 3G (Antymos Apostolis, Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik).

 • Krzysztof Gąszewski

  Krzysztof "Gąsiu" Gąszewski

  Prawdziwy czarodziej harmonijki ustnej (Andrzej Ciborski, kabaret "Afera", Krzysztof Krawczyk, Gabriel Fleszar, Bartek Wrona, CETI, Sweet Noise, Rust, Nagły Atak Spawacza, Wolny Band). W 2003 roku ustanowił rekord Guinnessa dyrygując złożoną prawie z tysiąca osób orkiestrą harmonijkową. Na najbardziej prestiżowym festiwalu harmonijkowym na świecie w Trossingen w Niemczech otrzymał statuetkę za zajęcie 2 miejsca w kategorii "jazz diatonic".

 • Łukasz kulczak

  Łukasz Kulczak

  Gitarzysta sesyjny, kompozytor (Amaryllis, Gabriel Fleszar, The Company, Progenergy). Zdobywca pierwszego miejsca w ogólnoświatowych konkursach Guitar Fight Club w Bischofswerdzie oraz TMC (Musical Contest), w ostatnim zwycięzca wybierany był przez Dave Martone'a, absolwenta Berklee College Of Music.

 • Wojciech Stec

  Wojciech Stec

  Pianista, gitarzysta, aranżer, kompozytor, dyrygent (Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Małgorzata Ostrowska, Kasia Wilk), studiował w Berklee College of Music w Bostonie. Jest współproducentem najlepiej sprzedającej się w 2012 roku płyty na polskim rynku  MYŚLIWIECKA (Artur Andrus).

 • Konstantin Andriejew

  Konstantin "Kostek" Andriejew

  Więcej w sekcji Historia

 • AG Artur Gronowski
 • kg Krzysztof Gąszewski
 • lk Łukasz Kulczak
 • ws Wojciech Stec
 • ka1 Konstantin Andriejew